Aadress: J.Vilmsi 53G, 10147 Tallinn | Tel: 6 009 349 | Faks: 6 009 350 | E-post: info@epkk.ee

EPKK - Kodumaise eest väljas


Esilehepilt
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) loodi 28. juunil 1996. aastal eraõigusliku põllumajandustootjate ja -töötlejate ühendusena, Aastate jooksul on lisandunud hulk mitmesuguseid toidusektorit toetavaid organisatsioone ja asutusi. 2014. aasta alguse seisuga on EPKK-l liikmeid 102, nende hulgas 35 mitmesugust põllumajandus- ja toidusektori ühendust (üleriigilised ja piirkondlikud tootjate ühendused, erialaühendused, ühistud).


Prindi

Uudised

Piimafoorum 2014

12. november 14

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja Piimafoorum toimub 12. novembril kell 10.30-16.30 Tartus Dorpati konverentsikeskuses (Soola 6, Tartu). Foorumil antakse ülevaade piimaturu suundumustest, põllumajanduspoliitika meetmetest piimaturu kriisi leevendamiseks ja tutvustatakse piimakvootide rakendamisega seotud küsimusi. Konverentsil osalemine on põllumajandustootjatele, põllumajandussaadusi töötleva tööstuse esindajatele ja EPKK liikmetele tasuta. Osavõtuks palume kindlasti eelregistreeruda 5. novembrini alloleval vormil:

Registreeru siin Piimafoorumile 2014


Kutse konverentsile Aasta Põllumees 2014

27. oktoober 14

"Külvaja"Olete oodatud rahvusvahelisele konverentsile "Aasta Põllumees 2014" 28. oktoobril algusega kell 10 Riigikogu konverentsisaalis (Lossi pl 1a, Tallinn).

Konverentsil esinevad põllumajandusminister Ivari Padar, Copa-Cogeca peasekretär Pekka Pesonen ja Soome Põllumeeste Liidu president Juha Martila. Konverentsil arutatakse Venemaa impordikeelu mõjusid Euroopa Liidu toiduturule ja analüüsitakse rahvusvahelise keskkonnapoliitika arengusuundi.

Aasta Põllumehele 2014 annab Külvaja kuju üle president Toomas Hendrik Ilves.

Palume kindlasti registreeruda alloleva lingi kaudu, sest Riigikogu hoonesse pääsevad vaid registreerunud külalised isikut tõendava pildiga dokumendi alusel.

Registreeru konverentsile siin


Eesti toidutootjad osalevad Euroopa ühel tähtsamal toidumessil Pariisis

20. oktoober 14

19. - 23. oktoobrini toimub Pariisis, Nord Villepinte messikeskuses rahvusvaheline toiduainetööstuse mess SIAL 2014 (Salon international de l’agroalimentaire), kus Eesti toidutootjate stende korraldab Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, kes Eesti tootjate osalemist sellel messil vahendab juba 2002. aastast alates. Eesti põllumajandus- ja toidusektori huvi Prantsusmaa turu vastu kasvab pidevalt, on ju Prantsusmaa Euroopa suuruselt teine turg, mis kindlasti pakub huvi ka meie väikese Eesti toidutootjatele. Tänavu tutvustavad messil oma tooteid E-Piim tootmine, Lightfood, Salvest, Saku Õlletehas ja Värska Vesi. Stendid asuvad 3 erinevas hallis: 7F045 - E-Piim tootmine, Lightfood; 5B  EG065 - Saku Õlletehas, Värska Vesi; 5A F023 - Salvest. Tootjad kasutavad stendipinda kokku 82 ruutmeetrit.


Ülevaade sanitaar- ja fütosanitaarpiirangutest (SPS) võimalikel uutel turgudel 2014

18. oktoober 14

Euroopa Komisjoni kaubanduse peadirektoraat on koostamas alternatiivsete turgude prioriteetide nimekirja ja ülevaadet nende turgudega seotud sanitaar- ja fütosanitaarpiirangutest (SPS). Toodud tabelis on antud ülevaade tervest reast kolmandate riikide turgudest erinevate sektorite lõikes.

Vaata ülevaadet SPS piirangutest.


Põllumajandus-Kaubanduskojas hinnatakse taas toidutoodete kvaliteeti

15. oktoober 14

Sel nädalal on Põllumajandus-Kaubanduskojas taas koos koolitatud toidueksperdid, kes hindavad nii uusi kui ka juba pikemat aega tootmises olnud toidutooteid, millele on ettevõtted taotlenud toidukvaliteedimärke Tunnustatud Eesti Maitse või Tunnustatud Maitse. Sügisesele hindamisele esitasid 21 ettevõtet 56 toodet. „Rõõm on tõdeda, et seekordsele hindamisele esitati arvukalt tooteid kõigis tootegruppides. Usun, et kogenud toiduekspertide sõltumatu hinnang on tarbijatele abiks kauplustes valikute tegemisel ja ka toidutootjatele väärtuslikuks tagasisideks hindamisele esitatud toodete kohta. Märki kandvate toodete puhul võib kindel olla nende kõrges kvaliteedis, pääsukesemärk annab ka paljude tarbijate jaoks olulist infot tootes kasutatud kodumaise põhitooraine kohta,“ selgitas EPKK juhataja Roomet Sõrmus.


AP 2014: Tiit Juhani metsaistikud jõuavad Rootsi ja Leetu

6. oktoober 14

Tiit Juhani metsaistikud jõuavad Rootsi ja LeetuJuhani Puukooli rajaja Tiit Juhani on paari­kümne aastaga tõusnud üheks suuremaks deko­ratiiv- ja metsaistikute tootjaks, kes tegutseb mitmes maakonnas ning ekspordib metsaistikuid ka välismaale. AS Plantex on rahva seas roh­kem tuntud kaubamärgi Juhani Puukool järgi. Selle firma asutaja Tiit Juhani on hea käega aednik ja suurepärane visionäär, kes os­kab innustada ka teisi. Ta on väi­kese aiandusfirma paarikümne aastaga arendanud kasumlikuks ettevõtteks, nii et praegu on Ju­hani Puukoolil viis tootmispaika üle Eesti. Taimede kasvukohad on nii Räpina, Kohtla-Järve kui Lohkva aiandis, Valgamaal kas­vavad kahes talus allee- ja par­gipuud. "Meie kasvatame oma tootmiskohtades pea kõiki suvelilli, puid-põõsaid, mida on kodu­aedades vaja, ning toodame ka metsaistikuid, mida ekspordime peamiselt Rootsi ja Leetu," räägib Tiit Juhani. Ta loetleb, et koduturul lähe­vad kõige paremini söödavate taimede istikud: viljapuud, mar­japõõsad, maasikas, vaarikas. "Kõik söödav on trendikas," ütleb mees. Samas kasvatatakse Juhani puukoolis ka 800 000 su­velille ja 40 000 roosiistikut. Tal­linnas on AS Plantexil kolm müü­gikohta, müügikohad on ka Tar­tus ja Jõhvis. Hea organisaatorina juhib Ju­hani vägesid mitmes maakonnas üle Eesti.Loe edasi Maalehest.


Kutsume toidutööstusi taas toidukvaliteedimärke taotlema

6. oktoober 14

Põllumajandus-Kaubanduskoda kutsub taas toidutööstusi taotlema oma toodetele kvaliteedimärke Tunnustatud Eesti Maitse (pääsukesemärk) ja Tunnustatud Maitse (ristikumärk). Pääsukesemärk antakse kõrge kvaliteediga tootele, mis on valmistatud Eestis kodumaisest põhitoorainest. Ristikumärk antakse kõrge kvaliteediga tootele, mille valmistamiseks kasutatud põhitooraine ei pea olema kodumaine. Märgi taotlemisdokumente ootame hiljemalt 06. oktoobriks 2014. Pääsukese- ja ristikumärk on erinevate uuringute põhjal Eesti tuntuimad ja mõjukamad kvaliteedimärgid, toidukvaliteedi hindamine on aga Põllumajandus-Kaubanduskoja üks pikema ajalooga tegevusi. Oleme toidukvaliteedimärke välja andnud 1998. aastast alates.Seisukohad

EPKK ettepanekud erakondadele Euroopa Parlamendi valimisprogrammidesse

10. märts 14

valimiste pilt.jpg25. mail 2014 toimuvate Euroopa Parlamendi valimiste eel teeme erakondadele ettepaneku liita oma valimisprogrammidesse põllumajanduse ja toidutootmise arenguks olulised teemad.

Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika ülesanne on tagada elanikkonna varustamine kvaliteetse ja ohutu, ressursi- ja keskkonnasäästlikult toodetud toiduga. Põllumajandus- ja toidusektor on strateegiliselt oluline meie igapäevase toidujulgeoleku tagajana, kuid põllumajandussektor mängib üha olulisemat rolli ka toiduks mittekasutatava tööstus- ja energiatootmise tooraine allikana. Selleks tuleb senisest tõhusamalt ära kasutada põllumajandus­tootmise jäätmeid ja kõrvalsaaduseid.


Kokkuhoid maaelu arengukava ja põllumajandustoetuste arvelt surub Eesti toidu konkurentsist välja

21. veebruar 14

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda lükkab kategooriliselt tagasi rahandusministeeriumi ettepanekud maaelu arengukava 2014-2020 eelarve vähendamiseks riigipoolse kaasfinantseerimise kärpimise kaudu. „Riigi kokkuhoiuplaanid maaelu arengukava ja põllumajandustoetuste osas seavad tõsisesse ohtu Eesti põllumajandussektori ja toidutootmise konkurentsivõime. Arvestades, et Eesti põllumajandustoetused on jätkuvalt Euroopa Liidu kõige madalamate hulgas ja käesoleva aasta riigieelarves ei nähta erinevalt naaberriikidest ette vahendeid põllumajanduse üleminekutoetuste maksmiseks, siis tähendaks maaelu arengukava kärpimine meie tootjate konkurentsiolukorra tõsist halvendamist,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.Toidumärgid

TMTEM.png


puu ja koogivili Banner_120x170px.jpg

 
http://www.pria.ee/ 
http://www.emu.ee/

 http://www.pikk.ee/ 

 maaleht.gif

 www.eestitoit.ee

www.kodukant.ee 
 

 


 

 


Nädala toode

 
Jõumees Aare - Kärjemesi

Glimstedt_180px_lai.png

http://www.tradewithestonia.com/?utm_source=epkk&utm_medium=banner&utm_campaign=static

http://www.astrobaltics.eu/eripakkumised/pollumajandus/?utm_source=EPKK&utm_medium=logo&utm_campaign=Noom

www.fumiteam.ee

Faminer

http://www.glimstedt.ee/ritused/keskkonnaseminaride-sari-kuidas-jda-ellu-ha-karmistuvates-tingimustes/3279

http://www.tallinnbekkerport.com/