Aadress: J.Vilmsi 53G, 10147 Tallinn | Tel: 6 009 349 | Faks: 6 009 350 | E-post: info@epkk.ee

EPKK - Kodumaise eest väljas


Esilehepilt
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) loodi 28. juunil 1996. aastal eraõigusliku põllumajandustootjate ja -töötlejate ühendusena, Aastate jooksul on lisandunud hulk mitmesuguseid toidusektorit toetavaid organisatsioone ja asutusi. 2014. aasta alguse seisuga on EPKK-l liikmeid 102, nende hulgas 35 mitmesugust põllumajandus- ja toidusektori ühendust (üleriigilised ja piirkondlikud tootjate ühendused, erialaühendused, ühistud).


Prindi

Uudised

Lihafoorum 2014

2. detsember 14

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja Lihafoorum toimub 2. detsembril kell 10.30-16.30 Tartus Dorpati konverentsikeskuses (Soola 6, Tartu). Foorumil antakse ülevaade Lihaturu suundumustest, põllumajanduspoliitika meetmetest kriisi leevendamiseks, uute turgude otsimisest ning lihasektori arengukavast. Konverentsil osalemine on põllumajandustootjatele, põllumajandussaadusi töötleva tööstuse esindajatele ja EPKK liikmetele tasuta. 
 

EL toetuspakett Balti riikide piimatootjatele on samm õiges suunas

19. november 14

„Euroopa Liidu otsus toetada Balti riike Venemaa sanktsioonide mõjude leevendamiseks 28 miljoni euroga on Baltimaade piimatootjatele kindlasti positiivne samm õiges suunas. Avaldame tunnustust põllumajandusminister Ivari Padarile ja Eesti ametnikele, kes on ära teinud suure töö meie keerulise olukorra selgitamisel Brüsselis,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus. „Eesti, Läti ja Leedu ning Soome on seni nende sanktsioonide tõttu enim kannatanud. Baltimaade koostöö Euroopa tasandil on nüüd andnud esimese positiivse tulemuse, mis aitab mõnevõrra leevendada piimatootjate olukorda. See on põllumajandusministrite, diplomaatide ja ka põllumajandustootjate organisatsioonide tõhusa koostöö vili. Siiski pole EL toetus kaugeltki piisav tegeliku kahju kompenseerimiseks ja jätkuvalt on vajalikud siseriiklikud toetused,“ lisas Eesti Põllumeeste Keskliidu juhatuse esimees Kalev Kreegipuu.


Riigi loid suhtumine kriisi leevendamiseks on tekitamas esimesi ohvreid

18. november 14

Homme, 19. novembril toimub Riigikogus 2015. aasta riigieelarve seaduse eelnõu teine lugemine. Ootame jätkuvalt, et parlamendis astutaks konkreetseid samme põllumajanduse toetamiseks riigieelarve kaudu EL poolt lubatud mahus. See aitaks leevendada Venemaa impordikeelu ulatuslikku negatiivset mõju põllumajandus- ja toidusektorile ning ära hoida põllumajandusettevõtete sissetulekute kardinaalse  vähenemise, mis on põhjustatud nii ebasoodsast turukonjunktuurist praktiliselt kõikides põllumajanduse tootmisharudes (piim, liha, teravili, aiandus) kui ka riigi varasematest otsustest põllumajandus- ja maaelutoetuste vähendamiseks.


Laste ja noorte teadlikkus puu- ja köögiviljade söömise vajalikkusest on kasvanud

15. november 14

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja tellimusel valminud TNS EMORi uuringu põhjal sööb 91% lastest heameelega puuvilju ja marju, samas köögivilju sööb heameelega 71% lastest (aasta varem oli see näitaja siiski vaid 68%). Laste ja noorte teadlikkus puu- ja köögivilja soovituslikust tarbimiskogusest on aastaga mõnevõrra kasvanud. Uuringus osalenud 6-14 aasta vanustest lastest teadis 34% toitumissoovitust, mille kohaselt peaks iga päev sööma vähemalt 5 peotäit puu- ja köögivilju (eelmisel aastal teadis seda soovitust 31% vastajatest). Vastanutest 76% siiski teab, et köögi- ja puuviljade söömine on kasulik. Uuringu andmetel sööb iga päev puu- ja köögivilja 78% uuringus osalenud lastest, kuid vähemalt 5 peotäit tarbib neist vaid 13% (aasta varem 12%).


Venemaa impordikeeld vajutab tänavusele piimafoorumile murepitseri

12. november 14

Homme, 12. novembril algusega kell 10.30 toimub Tartus Dorpati konverentsikeskuses Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja Piimafoorum 2014. Foorumil antakse ülevaade piimaturu suundumustest, põllumajanduspoliitika meetmetest turukriisi mõjude leevendamiseks, selgitatakse piimakvootidega seotud küsimusi ning analüüsitakse Eesti piimanduse konkurentsivõimet. „Tunneme siirast rõõmu, et meie lehmade piimaand on jõudnud Euroopa Liidu viie parima hulka. Liialduseta võime öelda, et meie kaasaegsed piimafarmid on Eesti põllumajanduse kroonijuveelid. Siiski ei saa piimatootmissektoriga tervikuna rahule jääda – tõsine ja kiire samm on vaja teha piimatöötlemise viimiseks uuele kvalitatiivsele tasemele, et tõsta Eesti piimandussektori konkurentsivõimet tervikuna,“ ütles EPKK piimatoimkonna esimees Jaanus Murakas.


Piimafoorum 2014

12. november 14

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja Piimafoorum toimus 12. novembril Tartus Dorpati konverentsikeskuses. Foorumil osales üle 240 inimese. Räägiti piimaturu suundumustest, põllumajanduspoliitika meetmetest piimaturu kriisi leevendamiseks ja tutvustati piimakvootide rakendamisega seotud küsimusi. LISATUD ETTEKANDED!
 

Piimafoorum14.jpg  Lae alla foorumi trükis.Balti riikide ja Soome põllumajandusorganisatsioonid pöördusid korduva abipalvega Euroopa Komisjoni poole

7. november 14

Eesti, Läti, Leedu ja Soome põllumajandusorganisatsioonid saatsid sellel nädalal ühiskirja Euroopa Komisjoni presidendile Jean-Claude Junckerile ja põllumajandusvolinik Phil Hoganile, et tuletada komisjonile meelde Venemaa sanktsioonide tõttu raskustesse sattunud Balti riikide ja Soome põllumajandustootjate keerulist olukorda. Kirjas rõhutatakse, et kuigi just Balti riikide ja Soome tootjaid on Venemaa poolt kehtestatud sanktsioonid eriti valusalt tabanud, pole tekkinud olukorra lahendamiseks vaatamata mitmetele formaalsetele lubadustele peatsest abist seni mingit lahendust leitud.Seisukohad

EPKK ettepanekud erakondadele Euroopa Parlamendi valimisprogrammidesse

10. märts 14

valimiste pilt.jpg25. mail 2014 toimuvate Euroopa Parlamendi valimiste eel teeme erakondadele ettepaneku liita oma valimisprogrammidesse põllumajanduse ja toidutootmise arenguks olulised teemad.

Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika ülesanne on tagada elanikkonna varustamine kvaliteetse ja ohutu, ressursi- ja keskkonnasäästlikult toodetud toiduga. Põllumajandus- ja toidusektor on strateegiliselt oluline meie igapäevase toidujulgeoleku tagajana, kuid põllumajandussektor mängib üha olulisemat rolli ka toiduks mittekasutatava tööstus- ja energiatootmise tooraine allikana. Selleks tuleb senisest tõhusamalt ära kasutada põllumajandus­tootmise jäätmeid ja kõrvalsaaduseid.


Kokkuhoid maaelu arengukava ja põllumajandustoetuste arvelt surub Eesti toidu konkurentsist välja

21. veebruar 14

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda lükkab kategooriliselt tagasi rahandusministeeriumi ettepanekud maaelu arengukava 2014-2020 eelarve vähendamiseks riigipoolse kaasfinantseerimise kärpimise kaudu. „Riigi kokkuhoiuplaanid maaelu arengukava ja põllumajandustoetuste osas seavad tõsisesse ohtu Eesti põllumajandussektori ja toidutootmise konkurentsivõime. Arvestades, et Eesti põllumajandustoetused on jätkuvalt Euroopa Liidu kõige madalamate hulgas ja käesoleva aasta riigieelarves ei nähta erinevalt naaberriikidest ette vahendeid põllumajanduse üleminekutoetuste maksmiseks, siis tähendaks maaelu arengukava kärpimine meie tootjate konkurentsiolukorra tõsist halvendamist,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.Toidumärgid

TMTEM.png


puu ja koogivili Banner_120x170px.jpg

 
http://www.pria.ee/ 
http://www.emu.ee/

 http://www.pikk.ee/ 

 maaleht.gif

 www.eestitoit.ee

www.kodukant.ee 
 

 


 

 


Glimstedt_180px_lai.png

http://www.keskkonnatunnustused.ee/ 

http://www.tradewithestonia.com/?utm_source=epkk&utm_medium=banner&utm_campaign=static

Faminer

http://www.glimstedt.ee/ritused/keskkonnaseminaride-sari-kuidas-jda-ellu-ha-karmistuvates-tingimustes/3279

http://www.tallinnbekkerport.com/